Menu

My simple life

Od recenzji książek poprzez zabawy dla dzieci po proste pomysły DIY czy też moje przemyślenia

Szyszki ryżowe - smaki dzieciństwa

mysimplelife

Witam kochani, 

Zaskakuję sama siebie gdyż mój pierwszy poważny wpis będzie dotyczyć zabaw w kuchni ! :) Nie jestem specem w tym temacie, jednak od czasu do czasu coś fajnego i smacznego mi wyjdzie. Jako że mały łasuch ze mnie, dziś po przebudzeniu naszła mnie ochota na coś słodkiego. I nagle - BUM! -  z mojej pamięci wyłonił się przecudowny smak ryżowych szyszek, które kupowałam jeszcze w szkolnym sklepiku w podstawówce. Już wcześniej próbowałam robić sama te pyszności, a dziś zrobię je po raz kolejny. Zaraz pojawiła się druga myśl: "Hej przecież możesz umieścić ten prosty przepis na swoim blogu!". Nie tracąc czasu sięgnęłam po laptopa i oto przedstawiam wam bardzo prosty sposób na ryżowe szyszki , które zasmakują zarówno dzieciom jak i dorosłym. :) 

Do przygotowania naszych ryżowych szyszek potrzebujemy: 
- 1/2 kg krówek (dobrze jest gdy są one ciągnące) 
- 1 łyżka kakao
- 70g masła
- około 150g ryżu preparowanego 

Sposób przygotowania: 
Nasze krówki wrzucamy do garnka i roztapiamy na wolnym ogniu. Do tego dodajemy masło oraz kakao. Nasza masa musi się zagotować. Następnie odstawiamy do przestygnięcia. Gdy masa jest jeszcze ciepła zabieramy się do formowania naszych szyszek. Możemy pomagać sobie łyżką albo lepić je w dłoni, ważne jest tylko żeby masa nie była wciąż gorąca bo możemy się poparzyć. Po formowaniu odstawiamy nasze szyszki na płaskim najlepiej naczyniu do wyschnięcia. A potem rozkoszujemy się smakiem dzieciństwa! :)

Koniecznie dajcie znać czy wy również uwielbiacie ich smak. A może nigdy ich nie próbowaliście a po moim wpisie postanowiliście to zmienić? Czekam na wasze komentarze :)

Smacznego ! :) P7186558

© My simple life
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci